Ціни в Україні розвернулися на 180 градусів: що з продуктами

Новини

В Україні у липні 2023-го споживчі ціни на продукти харчування зменшились на 2,1%. Фактично тенденція із подорожчанням зупинилася, а ціни почали поступово знижуватися.

Про це повідомили в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки”. Зменшення цін відбулося вперше із серпня 2021-го, додав директор інституту, академік НААН Юрій Лупенко. OBOZREVATEL

За його словами, гальмування темпів зростання споживчих цін на продукти харчування відбулося переважно за рахунок падіння їхнього рівня на овочі ( -18,2% проти червня), яйця (-4,1% до травня), фрукти (-1,3%). , олія соняшникова (-0,8%), макаронні вироби (-0,2%), а також хліб та хлібопродукти (-0,1%).

Збереглося зростання цін на м’ясо та м’ясопродукти (+1,4% проти червня), рибу та продукти з риби (+0,7%). Також у червні зменшення змінилося зростанням цін на сири (+0,3% проти -0,5% до травня), олію (+0,3% проти -0,1%), молоко (+0,2% проти -0) 5%). Також відновилося зростання цін на цукор: +1,2% проти нульового приросту у червні, поінформував вчений.

“Тобто липень виправдав очікування вчених Інституту аграрної економіки щодо зменшення споживчих цін під тиском надходження продуктів нового врожаю, насамперед овочів. Також підтвердилися прогнози про можливе відновлення зростання споживчих цін у липні на перероблені продукти харчування та продукти тваринництва у зв’язку із подорожчанням електроенергії” і пального, що може зупинити тенденцію до падіння споживчих цін вже в серпні”, – підсумував Юрій Лупенко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, загалом в Україні відчутно подорожчала їжа. За рік – з липня 2022 року до липня 2023-го – ціни зросли на 12,8%. Найбільше – на яйця, які подорожчали одразу на 56,4%.