Тихий вбивця в горщику! Чому цю квітку не варто тримати вдома…

Новини

Які рослини можна тримати вдома: прихована загроза здоров’ю. Не всі ми замислюємося про те, що улюблені кімнатні рослини часом можуть зашкодити нам і навіть поставити здоров’я наших близьких під загрозу. З нашого матеріалу ви дізнаєтеся, які рослини можна тримати вдома, а особливо в приміщеннях, де грають і сплять маленькі діти.

Раніше ми вже писали про корисні кімнатні рослини, які допомагають очистити повітря і навіть підвищують імунітет людини. Можливо, деякі домашні рослини варто замінити саме на них, пише News-ks.info.

РОСЛИНИ, ЯКІ МОЖНА ТРИМАТИ БУДИНКИ: диффенбахія

Диффенбахія стала досить таки популярним домашнім рослиною, яке можна зустріти в кожній другій квартирі. Її нерідко поміщають в дитячі кімнати, що ставить під загрозу маленької дитини. Якщо лист диффенбахії пошкоджений або зламаний, він виділяє отруйний сік – це речовина може обпалити слизову людини, особливо небезпечне потрапляння в очі, ніс або рот. Також небезпечно пересаджувати диффенбахію за допомогою столових приборів – якщо їх погано вимиють, отруйний сік може потрапити в їжу.

РОСЛИНИ, ЯКІ МОЖНА ТРИМАТИ БУДИНКИ: ОЛЕАНДР

Крупний чагарник з красивими рожевими квітами під назвою олеандр прийшов до нас з субтропічних країн. Зараз модно ставити його у дворі свого приватного будинку, а іноді люди навіть заносять цю рослину в будинок, але це велика помилка, яка може викликати неприємні наслідки. Справа в тому, що стебла, квіти, листя і навіть плоди олеанра є отруйними. Тому їх не рекомендують вирощувати в сім’ї, де є діти, які можуть гратися з рослиною. Також потрібно бути вкрай обережним при його пересадці – олеандр може виділяти отруйний сік, при зіткненні з яким варто ретельно помити руки. Також не рекомендується тривалий час перебувати поруч з цією рослиною – запахом квітів можна отруїтися.

РОСЛИНИ, ЯКІ МОЖНА ТРИМАТИ БУДИНКИ: АЗАЛІЯ

Улюблена багатьма азалія цвіте прекрасними «махровими» квітками різних відтінків. Нею можна милуватися нескінченно, однак не варто забувати проявляти обережність. Відомо, що в листі рослин з роду рододендрон, до якого відносять азалію, є алкалоїди – їх використовують для отримання деяких наркотичних препаратів. До листю азалії не можна доторкатися дітям, так і дорослим рекомендується бути обережними, адже в них є отруйний сік. Наслідками попадання його в організм стає рясне виділення слини, печіння в роті, нудота. Отруйний сік азалії в великих кількостях може привести до летального результату.

РОСЛИНИ, ЯКІ МОЖНА ТРИМАТИ БУДИНКИ: КРОТОН

Ще одне популярне домашнє рослина, яке може піднести господарям неприємний сюрприз, це кротон. Він подобається багатьом своїми декоративними листям, проте саме вони приховують загрозу для здоров’я людини. У них є отруйний сік, який при потраплянні в організм може викликати блювоту, пронос і контактний дерматит. Коли ви пересаджує кротон або протираєте його листя, обов’язково вдягайте рукавички. Також краще не заводити цю рослину в будинку, де є маленькі діти.

РОСЛИНИ, ЯКІ МОЖНА ТРИМАТИ БУДИНКИ: ГЕРАНЬ

Небезпека домашнього рослини може бути не тільки в отруєнні отруйними соками. Так, наприклад, потрібно бути обережними з геранню людям, схильним до алергічних реакцій. Ця рослина спочатку не дасть ніяких побічних ефектів, але потім воно здатне провокувати алергію – всередину організму можуть проникнути аероалергени. Іноді реакція проявляється відразу ж після натискання листю або стебла герані. Навіть якщо ніхто з членів сім’ї не страждає алергією, не варто ставити цю квітку в дитячій – при попаданні всередину він порушує травлення і підвищує в’язкість крові. Тому краще за все тримати герань на балконі.

Джерело