У Дніпрі викладачка медунівеpситету вимагала від студентки говоpити pосійською і “поcлала” її у Львів ФОТО

Новини

Дніпровський державний медичний університет (ДДМУ) потрапив у скандал через мовну позицію однієї зі співробітників. На практичному занятті викладачка нібито вимагала від студентки спілкуватися російською мовою, а коли дівчина відмовилася, то не схотіла приймати її відповідь.

Про кричущий випадок, який трапився у вищому навчальному закладі 10 листопада, розповів підприємець Андрій Табінський у Facebook. Він наголосив: якби не почув цю історію з перших уст, сам би не повірив, що таке можливо в Україні, де десятий рік іде війна з російським агресором (щоб переглянути фото, доскрольте новину до кінця).

За його словами, йдеться про пару “Пропедевтика внутрішніх хвороб”, яку викладала Новоженіна Людмила Іванівна.

Саме вона заборонила студентці третього курсу Магдалині Пельчар відповідати українською мовою. Зокрема, “вимагала, щоб дівчина на її практичних заняттях говорила винятково російською”.

Автор посту продовжив: студентка відповіла, що цієї мови не знає і нею розмовляти не буде, на що викладачка “відреагувала із сарказмом” – мовляв, у такому випадку їй потрібно йти “навчатися до Кембриджа або Львова”, бо у себе на практичних заняттях вона хоче чути російську. Після цього жінка взагалі “відмовилася приймати відповідь дівчини”.

“Понад 30 років Незалежності, майже 10 років із часу збройної агресії московії, понад півтора року повномасштабної війни з сотнями тисяч жертв серед українців… І сьогодні далі вигулькують такі новоженіни, які у центрі України – нахабно, відкрито й в присутності інших студентів – забороняють говорити державною мовою”, – висловив подив Табінський.

Він назвав дії викладачки абсолютною дискримінацією за мовною ознакою, порушенням мовного законодавства і прав людини, що в час війни є ще й відвертою роботою на ворога.

Табінський поцікавився, як керівництво Дніпровського медуніверситету відреагує на таку поведінку своєї співробітниці. Також додав, що відверта дискримінаційна та антиукраїнська діяльність представниці науково-педагогічного складу вишу має отримати негайну реакцію профільних відомств і правоохоронців.

Історія викликала неабияке обурення й у користувачів Facebook, набравши тисячі репостів, аби про неї могло дізнатися якомога більше людей. У коментарях підписники наголошували, що з тут немає чого обговорювати – “викладачку треба негайно звільнити”.

У Дніпрі викладачка медуніверситету вимагала від студентки говорити російською і "послала" її у Львів

“Немає місця таким людям взагалі в сфері освіти! Коли викладач є взірцем порушень, несправедливості, прикладом неправомірних дій, ще й у робочий час на робочому місці в закладі освіти нашої молоді…”, “Якщо студентці до Львова, то тій нешановній викладачці на болота, на Росію”, – висловилися українці.

Разом із тим багато звернули увагу на те, що в цій ситуації не було реакції інших студентів, яких, ймовірно, не хвилювала мова викладання на занятті.

У Дніпрі викладачка медуніверситету вимагала від студентки говорити російською і "послала" її у Львів

“А інші студенти якою мовою відповідали? Якщо на р*шці, то це вже питання”, “Дівчина молодець, що не дала себе зламати! Але що інші студенти? Через цю недовикладачку проходять десятки, якщо не сотні студентів, невже вони всі мовчать і покірно переходять на мову окупантів?” – зазначили підписники.

У Дніпрі викладачка медуніверситету вимагала від студентки говорити російською і "послала" її у Львів

Серед коментаторів були й ті, хто заступився за Людмилу Новоженіну, запевняючи, що вона “чудовий викладач”, “завжди доступно розповідає матеріал” і “ніколи не забороняла відповідати українською”, чим, на думку інших, лише підтвердили, що жінка викладає в державному виші Дніпра російською мовою.