У Києві вдруге пограбували могилу легендарного пілота “Джуса”: злодій потрапив на камери спостереження

Новини

У Києві знову пограбували могилу легендарного українського пілота Андрія Пільщикова із позивним “Джус”, який загинув в авіакатастрофі на Житомирщині. Вже вдруге з могили крадуть шеврони, які залишили побратими військового.

Про це повідомила дівчина, з якою зустрічався пілот, Меланія Подоляк на своєму акаунті в соціальній мережі Х, раніше відомій як Twitter. За її словами, акт вандалізму невідомі скоїли ввечері 15 жовтня або вдень 16-го.

У Києві вдруге пограбували могилу легендарного пілота "Джуса": злодій потрапив на камери спостереження

Подоляк зазначила, що більшість шевронів залишилися в безпеці, оскільки були замкнені на вітрині. Проте шеврони, які люди залишили самостійно біля могили загиблого військового пілота, зникли.

У Києві вдруге пограбували могилу легендарного пілота "Джуса": злодій потрапив на камери спостереження

У Києві вдруге пограбували могилу легендарного пілота "Джуса": злодій потрапив на камери спостереження

При цьому дівчина додала, що переглянула кадри, зняті на камери відеоспостереження, та пообіцяла, що злодії стануть “відомими на весь інтернет”.

“Панове крадуни, ми зробимо вас відомими на весь інтернет, не переживайте, будуть вам і шеврони, і все інше. Моє благородство закінчилось минулого разу”, – сказано у повідомленні.

Однак пізніше вона заявила, що з професійних міркувань оператор камер спостереження попросив не оприлюднювати відео. Водночас дівчина наголосила, що на кадрах добре видно дорослого чоловіка, який уночі прийшов на могилу.

“Через війну в країні буде все більше памʼятних місць – і офіційних, і імпровізованих. Покарання тих, хто робить негідні вчинки на цих місцях – це теж політика памʼяті держави”, – зазначила дівчина.

Нагадаємо, відомий український пілот Андрій Пильщиков із позивним “Джус” загинув під час зіткнення навчально-бойових літаків L-39 над Житомирщиною 25 серпня. Йому було лише 30 років. Разом із ним загинули ще два льотчики.

29 серпня з “Джусом” попрощалися у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ Києва. Провести захисника України в останню путь прийшли рідні, друзі та побратими.

5 вересня Меланія Подоляк повідомила, що невідомі вкрали з могили “Джуса” шеврони, які його побратими залишили на знак пам’яті. Дівчина попросила невідомого вандала написати їй, щоб повернути шеврони, і пообіцяла натомість дати щось більш унікальне та цінне.