У Лаврова випустили заяву про запобігання ядерній війні та допустили застосування зброї “у разі загрози існуванню країни”

Новини

Росія, яка протягом кількох місяців погрожує світу застосуванням ядерної зброї та займається ядерним шантажем на захопленій Запорізькій АЕС, заявила про “неприпустимість ядерної війни, в якій не може бути переможців”. При цьому в державі-агресорці заявили, що “гіпотетично допускають” можливість завдати ядерного удару – начебто у відповідь на “загрозу самому існуванню держави”. obozrevatel.com

Про це йдеться в офіційній заяві РФ “про запобігання ядерній війні”, опублікованій 2 листопада російським міністерством закордонних справ. Як таку “загрозу існуванню держави”, судячи із заяви, агресор може розглядати будь-що, починаючи від зброї масового ураження до “агресії з використанням звичайних озброєнь”.

На початку своєї цинічної заяви російська влада згадала про те, що Росія як постійний член РБ ООН і учасник Договору про нерозповсюдження ядерної зброї “несе особливу відповідальність у питаннях зміцнення міжнародної безпеки та стратегічної стабільності”.

Далі керівництво держави-агресора, яка протягом кількох місяців погрожує світові ядерним ударом, заявило, що “Росія суворо і послідовно керується постулатом про неприпустимість ядерної війни, в якій не може бути переможців і яка ніколи не повинна бути розв’язана”.

Однак відразу зроблено “поправку”: сама РФ цілком може застосувати ядерну зброю, якщо вважатиме за потрібне.

“Російські доктринальні установки в зазначеній сфері гранично чітко окреслені, вони мають суто оборонну спрямованість і не допускають розширювального тлумачення. Реагування із застосуванням ядерної зброї гіпотетично допускається Росією виключно у відповідь на агресію, що здійснюється із застосуванням ЗМУ, або агресію з використанням звичайних озброєнь, коли під загрозу поставлене саме існування держави”, – заявили в РФ.

Вочевидь, як “загрозу існуванню держави” Росія за бажання цілком може тлумачити і звільнення Україною українських Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, а також Криму, які агресор окупував і про анексію яких оголосив.

Далі в Кремлі вирішили вкотре нагадати про вигадану ними ж “українську брудну бомбу”, а також про придумані Росією “безвідповідальні та безпардонні дії, спрямовані на підрив нашої національної безпеки”, які нібито і провокують “військове зіткнення ядерних держав”.

“Закликаємо інші країни ядерної “п’ятірки” на ділі продемонструвати свою готовність працювати над вирішенням цього пріоритетного завдання (запобігання військовому зіткненню ядерних держав. – Ред.) та відмовитися від небезпечних спроб утискати життєво важливі інтереси одне одного, балансуючи на межі прямого збройного конфлікту, та заохочувати провокації із ЗМУ, що здатне призвести до катастрофічних наслідків”, – висунули ультиматум Заходу у відомстві Сергія Лаврова.