У Раді анонсували суттєві зміни в законопроєкті про мобілізацію: затвердити можуть вже 9 січня

Новини

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки наразі розглядає законопроєкт щодо змін у мобілізації. Окремі його норми зазнають суттєвих змін.

Про це 6 січня повідомив голова комітету з нацбезпеки Олександр Завітневич на своїй сторінці у Facebook. За його словами, в обговоренні беруть участь представники Збройних сил і Міністерства оборони України, зокрема головнокомандувач Валерій Залужний, начальник Генштабу Сергій Шаптала та міністр оборони Рустем Умєровobozrevatel.com

“Так, було гаряче, жваві дискусії, різні аргументи, інколи навіть дуже емоційно. Є низка дискусійних норм, які не схвалюють члени комітету”, – розповів Завітневич.

За його словами, наразі головне завдання – “знайти баланс між конституційними правами та необхідними заходами для вирішення завдань мобілізації, які ці права обмежують”, а також врахувати можливості економіки.

“Є вкрай складні питання фінансового забезпечення мобілізаційних заходів, джерел покриття потреб. Загалом окремі норми законопроєкту зазнають суттєвих змін під час розгляду в парламенті”, – повідомив голова комітету з нацбезпеки.

Фінальне рішення комітету щодо законопроєкту, за словами Завітневича, планують ухвалити у вівторок, 9 січня.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– 25 грудня Кабінет міністрів вніс до парламенту законопроєкт №10378 щодо змін у мобілізації, який серед іншого передбачає зниження призовного віку, відповідальність за ухилення та втрату права на відстрочку для низки громадян.

– Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний жорстко виступив проти деяких запропонованих норм, зокрема стосовно залучення до війська ув’язнених та судимих. А омбудсмен Дмитро Лубінець сказав, що в документі є норми, що суперечать Конституції.

– Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що законопроєкт не буде винесений на голосування, доки не буде “врегульований”.

– 4 січня комітет Ради з нацбезпеки розпочав розгляд законопроєкту про мобілізацію. Спікер парламенту Руслан Стефанчук не виключив, що документ буде винесений на голосування вже наступного тижня (8-14 січня), але спочатку його мають опрацювати в комітеті з нацбезпеки.

– У комітеті з нацбезпеки розповіли, що під час роботи над законопроєктом про мобілізацію обговорюється питання залучення до армії чоловіків за кордоном.