У Раді пропонують мобілізувати на громадські роботи чоловіків, які не хочуть воювати: деталі законопроєкту

Новини

У Верховну Раду України внесено законопроєкт, який пропонує мобілізувати на громадські роботи військовозобов’язаних, які не хочуть воювати. Його автором є народний депутат від партії “Слуга народу” Георгій Мазурашу.

Законопроєкт №9566 був зареєстрований 7 серпня. У пояснювальній записці до нього йдеться, що захист країни можуть забезпечити лише мотивовані громадяни, які готові воювати фізично та морально проти окупантів. obozrevatel.com

“На цьому неодноразово наголошують і самі учасники бойових дій, які звертають увагу, що на передову направляють невмотивованих, мобілізованих примусом громадян, які на фронті приносять лише зайві проблеми – вони можуть підвести підрозділ, побратимів у відповідальний момент, можуть залишити позицію, втекти, здатися в полон, або навіть гірше”, – йдеться в документі.

На думку автора законопроєкту, примус і погрози мобілізувати на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги істворює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів.

“Якщо внести запропоновані зміни, військомати зможуть сконцентруватися на роботі з вмотивованими патріотами, а інші громадяни, без потреби тікати і ховатися від повісток будуть працювати на економіку (а отже і на обороноздатність). Це реалістичний, мудрий і прагматичний підхід, який неминуче дасть комплексний позитивний ефект і дозволить нам бути сильнішими в протистоянні проти рашистської агресії”, – йдеться в документі.