У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн – у разі загибелі

Новини

У Верховній Раді ухвалили закон про одноразові виплати українцям, але отримають їх лише певні категорії

Українцям, які отримали групу інвалідності під час війни, передбачено одноразові виплати. Йдеться про працівників об’єктів критичної інфраструктури та чиновників. Однак розмір так званої компенсації може відрізнятись від того, який прописаний у законі.  kyiv.znaj.ua 

Відповідний законопроект №7353 ухвалила Верховна Рада. Одноразові виплати належать громадянам за шкоду їх життю та здоров’ю, заподіяну війною, або загибель під час проходження публічної служби та роботи на об’єктах критичної інфраструктури. Допомога також може сплачуватись сім’ям загиблих.

Підтримку нададуть українцям, які отримали інвалідність у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних із виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків під час війни. Зокрема, там, де проводили бойові дії. Ймовірно, згодом закон доповнять допомогою для військових кореспондентів.

Які виплати обіцяють:

1 млн грн – у разі загибелі;

від 200 тис грн до 800 тис грн – у разі встановлення групи інвалідності від III до I.

Законом дозволяється виплачувати громадянам частину суми, а різницю доплачувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.