У Трускавці спалахнув скандал через “шведський стіл”: чи можуть готелі обмежувати гостей у кількості їжі (відео)

Новини

З’ясовуємо, що таке шведський стіл та чи можуть обмежувати гостей.

В одному з готелів у Трускавці на Львівщині виник конфлікт між відпочивальниками та адміністрацією закладу через “шведський стіл”. За словами гостей, у ресторані їм не дозволили одночасно взяти шматок м’яса та риби, хоча мали брати що і скільки забажають. tsn.ua

Про це в соцмережах розповіла Ярослава – одна з клієнток готелю. На відео можна почути, як обурена відвідувачка підійшла до працівниці з вимогою видати їй ще їжі. Її підтримали інші.

Натомість працівниця кухні відмовилась це робити. У конфлікт у ресторані втрутилася керівниця готелю. Вона заявила, що люди набирають завелику кількість їжі та накладають продукти брудними ложками, з яких вже їли.

Зазначимо, що найдешевший номер у цьому готелі коштує 1 100 грн за добу. На сайті готелю вказано, що для гостей в ресторані діє “шведська лінія” на сніданок, обід та вечерю.

ТСН.ua звернувся до адміністраторки готелю Royal Geneva Hotel за коментарем щодо конфлікту в ресторані. Однак вона відмовилася спілкуватися. “Ми не даємо ніяких коментарів”, – відповіла адміністраторка Вікторія.

Що таке шведський стіл

Система харчування “шведський стіл” досить зручна та практична, розповіла ТСН.ua заступниця декана факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКІМ Ксенія Приходько. Особливо при готелях з великими номерним фондом, адже завдяки ній можна нагодувати усіх гостей готелю у відносно короткий термін, що виділяється на харчування.

На “шведському столі” їжа перебуває у вільному доступі, а її асортимент має бути різноманітним: закуски, холодні страви, каші, гарячі страви, страви з яєць, овочі, фрукти, десертна група, асортимент напоїв. В основу сервування  системи “шведського столу” покладено подавання уже готових страв, які обираються за вподобанням гостя з тих, які виставлені на спеціальних столах або лініях роздачі.

Кожен гість може вибрати собі їжу відповідно до своїх гастрономічних вподобань. Формат обслуговування: із частковим обслуговуванням офіціантами або ж самообслуговування. Це залежить від категорії готелю.

Чи можуть гостей обмежувати в кількості їжі

Керуюча готельним комплексом в Буковелі Наталія Гавриленко пояснила ТСН.ua, особливість “шведського столу”, полягає в тому, що за їжею можна підходити необмежену кількість разів та обирати необмежену кількість страв.

“Звичайно, що існує етикет “шведського столу”, який говорить про те, що краще зробити декілька підходів чим накласти багато різних страв в одну тарілку, і їсти гість може стільки, скільки хоче. Але не дозволяється виносити їжу з собою та приносити свою. Звичайно, якщо гість візьме з собою, одну булочку, чи тістечко, або яблуко чи банан, ніхто нічого не скаже. А якщо після прийняття їжі, гість почне пакувати з собою в “лоточки”, пакети та сумки, то це категорично не прийнято”, – розповіла ТСН.ua Наталія Гавриленко.

Вона зазначила, що існує низка правил, яких намагаються дотримуватися організатори харчування за системою “шведський стіл”. 1 квітня 2023 року набрав чинності національний стандарт ДСТУ, у якому також є опис до вимог і поняття “шведського столу”.

“Це неправильно обмежувати в їжі гостей при системі харчування “шведський стіл”. Вважається, що людина може взяти стільки, скільки влізе в тарілку, і зробити декілька підходів. Дуже погано, коли гість візьме багато, а потім – не з’їсть і це все піде в сміття”, – каже керівнича готельного комплексу.

Що стосується етикету, готелі ознайомлюють своїх гостей з правилами за допомогою інформаційних табличок, пояснень зі сторони адміністрації закладу, та працівників ресторану, пояснила Наталія Гавриленко.

“До речі, в Туреччині вводили штрафні санкції. Якщо гість не з’їв велику кількість продуктів, які взяв на тарілку, то мав заплатити штраф. Але почався ковід, і ця ситуація затихла”, – додала вона.

Наталія Гавриленко зазначила, що за правильного підходу до організації “шведського столу”, у готелю не буде проблем. А саме раціональне сплановане меню, правильна послідовність викладання на лінії роздавання, правильна робота обслуговчого персоналу.

“Ну і в результаті отримуємо і відповідний економічний показник і задоволення чи незадоволення гостя. У Трускавці, скоріше за все, щось неправильно було сплановано”, – припустила керівниця готельного комплексу.