Українцям готують нові штрафи до 8,5 тис. грн: за що каратимуть

Новини

В Україні планується запровадити штрафи за порушення правил використання безпілотних літальних апаратів. Максимальна фінансова відповідальність становитиме 8,5 тис. грн із конфіскацією дрону.

Такі зміни передбачені законопроєктом №8186, який депутати Верховної Ради вже ухвалили в першому читанні. Ініціатива пов’язана з іншим законопроєктом №8185, яким і будуть встановлені правила експлуатації безпілотників.obozrevatel.com

Зокрема, пропонується надати право нацгвардійцям та поліцейським знищувати безпілотники, якщо є підстави вважати, що дрон використовується для вчинення правопорушення або становить загрозу життю та здоров’ю, правам і свободам людей. Документи подав до Ради уряд на чолі з Денисом Шмигалем.

Поки що подібні питання перебували у віданні виключно Державіаслужби. У разі ухвалення зазначених законопроєктів розглядати порушення правила використання дронів зможуть також суди, поліцейські та прикордонники.

Для порушників передбачено штрафи від 1020 до 6,8 тис. грн за перше порушення. А за повторне порушення протягом року передбачено вже від 6,8 тис. до 8,5 тис. грн із конфіскацією безпілотника.

“Прийняття законопроєкту впливатиме на експлуатантів безпілотних повітряних суден, їх усвідомлення відповідальності, що підвищить безпеку польотів повітряних суден, дозволить покращити рівень внутрішньої безпеки всередині кордонів держави, підвищити рівень захищеності громадян, державного та приватного майна”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.