У Верховній Раді немає голосів для заборони УПЦ МП: Стефанчук натякнув на лобі “попів цієї церкви” у парламентських фракціях

Новини

Українські депутати не бажають забороняти в країні УПЦ МП. У Верховній Раді немає голосів для цього. Відтак голова Ради Руслан Стефанчук натякнув на лобі “попів цієї церкви” у парламентських фракціях.

Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода. Він акцентував, що голова парламенту не впливає на порядок денний (щоб переглянути відео, доскролльте до кінця сторінки).  obozrevatel.com 

“Мені дуже дивно, що у Верховній Раді знайшлося 125 людей, які ніколи не читали книгу, яка називається “Регламент Верховної Ради України”. Тому що у цій невеличкій книжці, яку можна за 4 роки осилити народному депутату, чітко вказано, що я як голова Верховної Ради не впливаю на порядок денний. Порядок денний формується виключно погоджувальною радою”, – сказав Стефанчук, відповідаючи на запитання про збір підписів у парламенті у День незалежності України.

Він підкреслив, що парламент – це механізм, який ухвалює рішення колективно.

“І мені здається, що поки немає 226 голосів навколо такого важливого законодавчого акту, виносити його у залу, провалювати для того, щоб просто потішити Російську Федерацію, то це просто безглуздо і юридично, і політично безвідповідально”, – продовжив голова парламенту.

Разом з тим, він додав, що наразі не впевнений, що у Верховній Раді не буде 226 голосів на заборону УПЦ МП.

“Я дуже хочу вірити в те, що я побачу 226 голосів. Але поки йде внутрішня дискусія, тому що дискусія проходить не тільки всередині “Слуги народу”, а проходить у тому числі в межах інших партій, які позиціонують себе як дуже патріотичні”, – сказав Стефанчук.

А ще – він розкрив, що у деяких фракціях й досі є священники МП.

“А для чого далеко ходити, якщо навіть у фракції, про яку ми говоримо, є чи теперішні, чи колишні попи цієї церкви, будемо відверті. Тому тільки буде 226, я думаю, погоджувальна рада ухвалить рішення про включення цього законопроєкту до порядку денного”, – зазначив Стефанчук.