У ЗСУ з’явилася нова потужна зброя, що відомо: “Дальність до 300 кілометрів”

Новини

На що тепер здатні модернізовані ракети, які, зважаючи на все, з’явилися в українських захисників.

Раніше в Мережі з’явилися перші кадри застосування переробленої в ударний варіант української ракети ЗРК С-200 по російських окупантів, пише Politeka.net.

За словами полковника запасу ГШ ЗСУ, українського військового експерта Олега Жданова, ці ракети можуть належати до категорії високоточної зброї.

Запуск модернізованої української ракети С-200

«Дальність до 300 кілометрів, близько 85-90 кілограмів у них вибухової речовини. Решта у них – осколкова оболонка. Вона може змінюватись. Головна частина ракети важить 217 кілограмів. Найменша частина – це вибухівка, а велика – це забійні елементи, які мають створити хмару перешкод та зруйнувати повітряну мету», – повідомив Жданов у новому відеоогляді.

Військовий експерт пояснив, що, якщо застосовувати ракету як земля-земля, то головна частина може змінюватися повністю на осколково-фугасну. За словами Жданова, можна прибирати елементи, що вражають, і заповнюватися тротилом, гексогеном.

«Це керована ракета. Якщо там поставити правильні «мізки», як кажуть наші айтішники, то ракета керуватиметься на всіх ділянках траєкторії і коригуватиметься. Допустимо, за допомогою системи GPS-навігації. Тоді точність ракети буде найвищою», – підкреслив Олег Жданов.

Запуск модернізованої української ракети С-200

Військовий аналітик також повідомив, що точні цифри кількості ракет С-200 на складах в Україні невідомо.

«Але останній дивізіон цих ракет у 2018 році був знятий з бойового чергування та з озброєння ЗСУ, ми перейшли на трисотий комплекс. Наразі ми маємо можливість дістати ці ракети зі складів, є до них пускові установки. І шляхом модернізації головної частини та електронної складової цієї ракети можемо перетворювати її на клас земля-земля», – розповів Олег Жданов.