У ЗСУ заявили про ознаки підготовки окупантів до “жесту доброї волі” на Херсонщині

Новини

Українські військові вбачають ознаки так званого жесту доброї волі окупантів, які розосередилися на тимчасово захопленій частині Херсонської області. Солдати ворожої армії намагаються там пакувати крадені в українців речі та відправляти їх у Росію.

Разом із тим ЗСУ за допомогою бойових дій ЗСУ витискають із ворогів цю “добру волю” для остаточного відходу з регіону. Про це розповіла начальниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.  obozrevatel.com

“Вже мешканці як Правобережної, так і Лівобережної Херсонщини знають “народну прикмету” – коли окупанти починають перевдягатись у цивільне і дуже ретельно пакувати все намародерене, відсилаючи в обмін на постачання боєприпасів за “поребрик” своє майно, – це як правило підготовка до тих самих “жестів”, – пояснила вона.

За її словами, українських бійців влаштовує, якщо загарбники самі спакуються та поїдуть із Херсонщини.

Також додала, що такі дії ворога спровоковані зокрема бойовою роботою ЗСУ, інтенсивністю ведення бойових дій.

“Ми говорили про те, що зачищаємо смугу хоча б у 30 кілометрів для того, щоб полегшити життя Правобережжю”, – пояснила Гуменюк.

На прохання журналістів, вона прокоментувала, чому Генштаб ЗСУ зробив заяву про відхід ворога з Нової Каховки та спростував її.

У ЗСУ заявили про ознаки підготовки окупантів до''жесту доброї волі'' на Херсонщині

Нагадаємо, що у вечірньому зведенні 23 березня йшлося, що всі підрозділи окупаційної армії залишили місто. Але впродовж години Генштаб спростував свою заяву, зазначивши, що окупанти й досі тимчасово перебувають у Новій Каховці, а інформація про начебто відхід ворога з цього населеного пункту “була оприлюднена внаслідок некоректного використання наявних даних”. Самі бійці заявили, що вони звільнять і Нову Каховку.

“Військові теж вірять у хороше та інколи бажане видається за дійсне. Спочатку це була така масована ротація, яка в принципі спровокувала розуміння, що війська пакуються та виходять. Але після виходу одних підрозділів, зайшли інші. У населених пунктах, які прилягають до врізу води Лівого берега, така робота проводиться часто. Адже їх окупанти використовують як місця відновлення бойових підрозділів після повернення з більш гарячих точок”, – пояснила ситуацію Гуменюк.