Удар по Одесі: експерт пояснив, чому не вдалося збити всі російські ракети

Новини

Днями окупанти накрили Одещину потужною комбінованою атакою із застосуванням різного типу ракет, проте українська ППО збила лише половину ворожих ракет. І причина цього не виснаження української ППО, а в тому, що ми не маємо коштів, щоб збивати деякі види російських ракет.

Про це в ефірі “Фабрики новин” розповів військовий експерт Віктор Ягун.  politeka.net

За його словами, українській ППО і раніше не вдавалося збивати деякі російські ракети типу “Онікс” або Х-22. На Одещині система ППО була більш налаштована на поразку “Калібрів” та “шахедів”.

“Ми пропустили ті ракети, які ми не збивали і ніколи, не могли збити ті самі “Онікси”, ті ж “Х-22″. Ну їх неможливо зараз збити, а щоб збивати, це треба ставити комплекси Patriot. Я так розумію, що вони зараз прикривають Київ, прикривають важливі регіони, в сенсі енергетичному та економічному”. Одеса захищена так само, але вона була більш сконцентрована на “Калібри” та на “шахеди”. І можливо, ось розпорошеність і різноманітність трохи завдала такого непоправного удару”, – каже Віктор Ягун.

На думку експерта, після такої потужної атаки на Одесу, ймовірно, буде скориговано певні речі, і ситуація змінюватиметься.
“Але я ще раз наголошую, що на жаль, ми маємо лише два Patriot, два дивізіони Patriot, і їх не можна розтягнути на всю країну. Як приклад я називав Британію. А Британія за площею ну явно менше за Україну. Так от Британію захищає, враховуючи, що це острів, близько 60 дивізіонів.