Ухилянт від мобілізації отримав термін: через страх не з’явився у військкомат

Новини

Колегія суддів підтримала прокурора, скасувавши рішення суду першої інстанції, після чого зачитали суворий вирок.

Житель Бучацького району Тернопільської області був засуджений після ухилення від мобілізації. Вердикт виніс Тернопільський апеляційний суд. Учасник справи вчинив свій поступок, боячись за власне життя. Постанову оприлюднено на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.politeka.net

На початку червня 2022 року цей тернополянин пройшов військово-лікарську комісію, де його визнали придатним до військової служби. Однак коли він отримав повістку, він не з’явився в військкоматі. Це призвело до передачі справи до суду, який вирішив засудити його до випробувального терміну тривалістю в півтора роки.

Адвокат обвинуваченого просив зменшити термін випробування до одного року, зазначаючи, що його клієнт на самому початку конфлікту добровільно відвідав військкомат, але його визнали непридатним до служби у певному роді військ в іншому військовому окрузі.

Після цього він прийшов до ВЛК, де вже був знову визнаний придатним і отримав ще одну повістку. Проте через страх перед майбутньою службою він вирішив не з’явитися в військкоматі. Адвокат також наголосив на тому, що підзахисний визнає свою провину, є сімейним чоловіком і батьком малолітньої дитини, а також має добру репутацію у своєму місці проживання та роботи.

Суд, дніпро, стрілянина

Прокурор також подав апеляцію на рішення суду першої інстанції, наголошуючи, що ухилення від мобілізації підриває обороноздатність України в умовах повномасштабного російського вторгнення, що ставить під загрозу незалежність держави.

Колегія суддів підтримала прокурора, скасувавши рішення суду першої інстанції, яке було прийняте 6 червня 2023 року. Тепер вирок полягає в трьох роках позбавлення волі. У вироку зазначено, що попереднє рішення суду “не врахувало повну серйозність скоєного кримінального правопорушення”.