Україна готується скасувати угоду про розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму

Новини

Українські народні депутати звернулись до Конституційного суду України із проханням перевірити конституційність Харківських угод між Україною та Росією 2010 року. Саме вони подовжили перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі до 2042 року, що згодом посприяло окупації українського Криму.

obozrevatel.com

Про це повідомили в офіційному Telegram-каналі КСУ. Відповідне конституційне подання від 49 нардепів надійшло до суду 31 березня. З його повним текстом можна ознайомитися за посиланням.

Депутати вважають, що скандальні Харківські угоди не відповідають частині 7 статті 17 Конституції України (“На території України не допускається розташування іноземних військових баз” – Ред.).

Також, на думку нардепів, ця угода між Москвою та Києвом суперечить принципам забезпечення національної безпеки нашої країни. Крім того, народні обранці відзначили відсутність нормативно-правової бази для вчинення міжнародної угоди такого змісту.

“Отже, на думку суб’єкта права на конституційне подання, є підстави для визнання Угоди неконституційною”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо: офіційна назва Харківських угод – Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. 21 квітня 2010 року у Харкові її підписали тодішні президенти України та РФ Віктор Янукович і Дмитро Медведєв.

Україна готується скасувати угоду про розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму

Згідно з документом, термін перебування Чорноморського флоту РФ у порту Севастополя було подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата. Це було зроблено в обмін на здешевлення російського газу для України, про що йдеться в самій угоді.

Верховна Рада України та Державна дума РФ ратифікували документ 27 квітня 2010 року.