Україна не може “заганяти людей палками” на війну, – Зеленський про мобілізацію

Новини

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна не може, як Росія, “заганяти людей палками” на війну.

Про це Зеленський сказав на брифінгу у Брюсселі, відповідаючи на питання про випадки ухилення чоловіків від служби в армії та можливості мобізації українців для відсічі ворога, передають Українськi Новини.

“Ми демократична держава і ми повинні розвиватися. Ми не можемо показувати приклад, як Росія, заганяти когось палками на війну. Ми не така держава, тому що це парадокс. Ми воюємо за цінності європейські і ми хочемо бути членом Європейського Союзу, тому навіть воювати нам потрібно з такими цінностями”, – сказав він.

Зеленський зазначив, що людям дуже складно воювати так довго, вони втомлюються жити в такому середовищі, це складова життя і не можна до всіх відноситись однаково.

Він погодився, що є й ті, які відпочивають під час війни, але зазначив, що “слава Богу, це не мільйони людей”.

Зеленський вважає, що мобілізувати українців для відсічі ворога має своїм прикладом Президент та топ-чиновники, також має бут відповідна інформаційна політика.

“Я вважаю, що окрім військових, інформаційної політики, окрім чиновників, влади своїми прикладами, я не бачу більше інших кроків”, – сказав він.

Як повідомляли Українські Новини, Верховна Рада продовжила строк дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації з 19 лютого на 90 діб, тобто до 20 травня.

Міністр оборони Олексій Рєзніков заявив, що в Україні відбувається планова мобілізація, адже потрібно відновити втрати, бо гинуть як хлопці так і дівчата на війні, але такого “вау” як в Росії немає.

джерело