Українець відмовився від мобілізації, бо його брат уже на фронті: суд суворо його покарав

Новини

На суді вину чоловік визнав та висловив розкаяння. Він пояснив, що його рідний брат вже рік перебуває на передовій, і у них немає більше родичів.

У Львівській області засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Причину своєї відмови він пояснив тим, що його рідний брат уже захищає Україну на фронті. Про це йдеться у вироку Стрийського міськрайонного суду Львівської області. politeka.net

суд, вирок, суддя

Відомості з суду свідчать, що 5 вересня 2023 року чоловіка доставили до територіального центру комплексної медичної комісії (ТЦК), де йому було проведено медичний огляд, що підтвердив його придатність до армійської служби. Згідно повістки, 6 вересня він повинен був з’явитися в військкоматі для направлення до військової частини, але чоловік з Львівщини ігнорував цей виклик.

На суді вину чоловік визнав та висловив розкаяння. Він пояснив, що його рідний брат вже рік перебуває на передовій, і у них немає більше родичів через смерть батьків. Львів’янин також зауважив, що він боявся можливості відправлення на передову, тому і проігнорував повістку.

“Він сильно просив не накладати жорсткого покарання, зокрема позбавлення волі, але призначити альтернативну форму покарання, включаючи можливість корисного внеску в державу іншим шляхом”, – зазначено в матеріалах судового процесу.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 Кримінального кодексу України та встановив строк позбавлення волі тривалістю 3 роки. Цей вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.