Україні передали нові літаки, але радіти передчасно: “Навіть до половини недотягують…”

Новини

Польща передала Україні винищувачі МіГ-29 у кількості 10 одиниць. До цього у квітні ЗСУ передали ще 8. Крім цього Словаччина також передала українським захисникам авіацію – 13 одиниць Міг-29.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан в ефірі “24 Каналу” пояснив, чому радіти передчасно.  politeka.net

За його словами, передані літаки становлять бригаду з МіГ-29. При цьому вони не стали посиленням для льотчиків ЗСУ, а лише перекрили ті втрати, які сталися трохи більше року війни. Хоча в цьому і є позитивний момент – важливо мати хоч якусь авіацію перед наступом.

Роман Світан уточнив, що передані винищувачі не дуже відрізняються від тих, що були на озброєнні української армії.

“Просто вони досконаліше скомпоновані, там стоїть нова система оповіщення та навігації. І деякі з цих МіГ-29 обладнані підвісами для натовських озброєнь. На них відразу ж можна нести “Гарпуни” або навіть “Storm Shadow” ракети”, – зазначив полковник запасу ЗСУ.

Роман Світан також заявив, що наші умільці обов’язково вигадають, як нести інші ракети на переданих літаках. При цьому полковник запасу ЗСУ уточнив, що МіГ-29 навіть до половини недотягують до озброєнь натовських літаків.