Українка оформляла соціальну допомогу та втратила майже 55 тисяч: як працює схема обману

Новини

Українці, як і раніше, стають жертвами шахраїв, які обіцяють додаткові грошові виплати.

Нерідко українці переходять за фейковими посиланнями та потрапляють на сайти, які візуально схожі на банківські сторінки чи державні електронні сервіси. В результаті шахраї отримують доступ до особистих даних жертв, що дозволяє їм отримати доступ до їхніх рахунків, про один із випадків повідомляє регіональний сайт новин Житомира.

гроші, гривня, пачки грошей

Нещодавно 41-річна мешканка Житомира скористалася посиланням, яке отримала у месенджері Telegram. Вона думала, що реєструється на офіційному ресурсі “ЄДопомога”, але після запровадження банківських реквізитів їй було списано понад 5 тисяч гривень із її рахунку.

Спроба отримати фінансову допомогу закінчилася невдало для 58-річної мешканки Бердичівського району. Вона виявила чат-бота у месенджері Telegram, який пропонував громадянам соціальні виплати від держави. Жінка перейшла за посиланням та ввела свої банківські дані, а потім виявила, що з рахунку було списано 54 тисячі гривень.

Наразі проводяться перевірки обох випадків.

Також раніше у Дніпрі викрили зловмисників, які отримували гроші від підприємців під виглядом купівлі вирощеної сільськогосподарської продукції.

Як повідомляє ДБР, зловмисники знаходили підприємства, які як продають, так і купують сільгосппродукцію, імітували переговори між ними і після оплати товару забирали гроші собі.

Джерело