Українка, яка 11 років перебуває в інвалідному візку, народила п’яту дитину: “Лікарі кажуть: “Вам потрібно перев’язати труби”

Новини

Марія Посівнич з села Просикуряни на Буковині 11 років пересувається на кріслі колісному. У січні вона народила сина — це її п’ята дитина. Коли завагітніла другою, пересуваючись вже на кріслі колісному, їй казали робити аборт. Зараз жінка виховує дітей попри суспільний осуд.

Як йдеться у сюжеті “Суспільного”, жінка отримала травму хребта, коли впала з шостого поверху. Тепер вставати з ліжка їй боляче. Лікарі радять жінці робити менше рухів, щоб її повністю не паралізувало. З доглядом за дітьми, прибиранням та приготуванням їжі їй допомагає чоловік.

Під час першої вагітності, коли вже була на кріслі колісному, їй радили робити аборт, бо нібито не зможе виносити дитину у будь-якому випадку.

“Дехто пише: “Нащо народжувати так багато дітей?”, “Що ти можеш дати тій дитині, якщо ти сама на інвалідному візку?”. Є такі лікарі, які кажуть: “Вам треба перев’язати труби”, — каже Марія.

Остання вагітність була важкою: три тижні жінка лежала на підтримці, у 20 тижнів стримували плід, на 33 тижні були пологи — на сьомому з половиною місяці. Через те, що дитина не дихала сама, її забрали в реанімацію.

“Розумію, що я справді фізично не можу піти на рибалку чи пограти з дітьми у футбол, але я стараюся багато приділяти їм часу. Ми з ними бавимось дуже багато, УНО граємо, розмальовуємо”, — каже жінка.

"Казали робити аборт, бо я на візку". Історія буковинки з інвалідністю, яка виховує п'ятьох дітей

Старшій доньці Марії 15 років, Івану — 8 років, Насті 5 років. З найменшою донькою жінці допомагає старший син.