Українським пенсіонерам з 1 квітня перерахують виплати: кого зачепить

Новини

З 1 квітня пенсіонерам, які продовжують працювати та збільшують таким чином страховий стаж, перерахують розмір виплат. Зміни матимуть індивідуальний характер: виплати враховуватимуть кілька параметрів.  obozrevatel.com

Про це повідомили у Мінсоцполітики. Там зазначили, що йдеться про:

набутий стаж;

розмір офіційної зарплати.

“Об’єм виплат пенсіонерам, які продовжують працювати, розраховується шляхом множення середньої зарплати, страхового стажу та індивідуального коефіцієнта заробітку. Для перерахунку спеціально звертатися до Пенсійного фонду не потрібно, його буде зроблено автоматично”, – пояснили суть підвищення фахівці.

Дізнатися ж, наскільки збільшиться пенсія у рамках квітневого перерахунку можна самостійно – на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Для цього потрібно:

авторизуватися в персональному кабінеті за допомогою кваліфікованого електронного підпису або ID-банкінгу,

перевірити інформацію про перерахунок у розділі “Моя пенсія”.

Правила індексації пенсій переписали

Водночас в Україні при індексації пенсій у 2023 році вперше ввели обмеження на суму перерахунку. Ліміт було встановлено на рівні 1500 грн. Так, при пенсії вище 7600 грн підвищення відбудеться саме на 1500 грн, а не на 19,7% від розміру виплати (як тим, у кого вона нижча цього рівня).

За словами заступниці міністра соцполітики Дарії Марчак, таке рішення може стати основою для майбутнього перегляду формули індексації. Адже ліміт встановили, щоб зменшити розрив у сумах виплат.

Марчак наголосила: це обмеження є “механізмом балансування”. І може забезпечити рівномірне збільшення виплат.