Українці мають сплатити податки за свої квартири: кому доведеться віддати 25 тисяч до бюджету

Новини

Українці у 2023 році мають сплатити податки за свої квартири (крім тих, у кого житло знаходиться на окупованій території чи в їхніх населених пунктах велися військові дії).

При цьому якщо площа квартири більша за 300 квадратів (або будинки від 600 квадратів) розмір податку складе 25 тисяч гривень. OBOZREVATEL

Про це йдеться у законі 2142-ІХ.Розмір податку та норма площі житла описані у статті 266 Податкового кодексу України. Платити потрібно лише за “зайві” квадрати. Зайвою вважається площа будинку від 120 кв. м і квартири – від 60 кв. м. Платіжки надходять за минулий рік. Так, 2023-го потрібно буде заплатити за 2022-й. Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня).

З моменту вручення квитанції дають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, проте її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. 2023-го це 97,5 грн.

Також місцева влада може збільшити “норму”. Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 кв. м. Припустімо, що місцева влада встановила максимальну ставку та мінімальну норму за площею.