Українці можуть залишитись без помідорів, думка експерта: “люди перестануть купувати…”

Події

Як розповів економічний експерт, член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін, на ціну помідорів впливатиме безліч факторів, передає “Обозреватель”.

“У нас більше четвертої частини ринку – була Туреччина. Що буде далі досить важко зараз передбачити. Коли ми говоримо про українські парникові овочі, зокрема, помідори, то треба розуміти, що якщо своєчасно подаватиметься електроенергія і в якій ціні вона буде, збільшиться тариф чи не збільшиться – від цього залежить, скільки коштуватимуть помідори та наскільки це буде конкурентоспроможно”, – каже експерт. politeka.net

Крім того, якщо значно підніметься ціна, люди перестануть купувати томати і це позначиться на ціні.

“Я б не був настільки зараз впевнений, що ось із завтрашнього дня помідори зростуть у ціні. Та не підуть вони так, але абсолютно чітко треба розуміти, що ми робитимемо орієнтацію на імпорт.

У нас основні парникові господарства в Україні були у Запорізькій області (12-13%) та на Херсонщині (14%). Просто треба розуміти, що там не так усе просто буде, бо навіть якщо буде швидка деокупація, там питання безпеки дуже серйозні, там все знищено», – вважає фахівець.