Українців чекає два етапи підвищення тарифів на газ: Скільки коштуватиме блакитне паливо у травні

Новини

Тарифи на газ для населення у новому опалювальному сезоні зростуть. З 1 травня 2023 року вартість газу залишиться незмінною, але попереду очікується дві хвилі підвищення цінників на блакитне паливо, передають Патріоти України.

Експерт по ЖКП Олег Попенко зазначив, що точний розмір підвищення тарифів на газ поки що назвати важко, але експерт припускає, що за нинішніх умов подорожчання тарифів може відбутися в середньому до 11-12 гривень за кубометр.

“Наскільки я знаю, розглядається кілька варіантів підвищення вартості газу: перший етап – 11-12 гривень, другий – до 16 гривень”, – зазначив Попенко.

На сьогоднішній день ціни на газ у ЄС та на лондонській біржі впали майже до 400 доларів. В Україні діє мораторій щодо підвищення комунальних тарифів до кінця війни. При цьому влада не раз говорила про те, що планує переглянути цінники на газ і електроенергію, не називаючи точних дат.

Якими будуть тарифи на газ у травні

На сьогоднішній день газ побутовим споживачам в Україні продають дев’ять постачальників. Вартість кубометра блакитного палива варіюється від 7,70 до 9,99 грн. Мінімальні тарифи пропонують компанії “Еру людям” та “ETG.UA” – 7,70 та 7,80 грн відповідно.

“Нафтогаз” став монополістом на ринку – його клієнтами є близько 98% українських споживачів. Вони одержують газ по 7,96 грн за кубометр