Українців із січня обклали підвищеними податками: кому доведеться платити більше, ніж раніше

Новини

Це сталося через збільшення розміру мінімальної зарплати з початку року.

З 1 січня 2024 року в Україні відбулися зміни в розмірах єдиного податку для фізичних осіб – підприємців (ФОПів). Це сталося внаслідок збільшення розміру мінімальної зарплати з початку року, що вплинуло на граничний обсяг доходу для платників єдиного податку перших трьох груп. Про це повідомили у Держподатковій службі (ДПС). politeka.net

Мінімальна зарплата в Україні наразі складає 7 100 грн, порівняно зі зменшеним розміром у 6 700 грн раніше.

Варто відзначити, що ставки єдиного податку для платників першої групи залежать від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який з 1 січня 2024 року збільшили до 3 028 грн.

Ставки для платників другої групи пов’язані з мінімальною заробітною платою, яка також зросла. В Україні немає єдиних ставок для єдиного податку, а фіксовані ставки встановлюються місцевими радами в залежності від виду господарської діяльності. Наприклад:

  • Перша група платників – ставка не повинна перевищувати 10% розміру прожиткового мінімуму, тобто 302,8 грн;
  • Друга група платників – 20% розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1 420 грн.

Також зросли ліміти для ФОПів. Наприклад, підприємці першої групи можуть залишатися, якщо їхні обороти не перевищують 1 185 700 грн, що становить об’єм доходу за рік. Ці зміни сприятимуть уточненню регуляцій щодо єдиного податку в Україні.