Українців попередили про нову загрозливу тактику рф: чого чекати після чергової масованої атаки

Новини

У ніч на 19 липня рф здійснила одну з найсильніших атак на Одесу та область.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко вказав на кілька важливих нюансів щодо ударів по Одесі. politeka.net

Так, окупанти випустили 16 крилатих ракет морського базування “Калібр” – вони залишаються основною ракетою російського терору. Крім того, вперше з 24 червня окупанти використовували ракети Х-22 (у кількості 8 од.).

“Ракети Х-22 можуть перехоплювати сучасні ЗРК Patriot і SAMP/T. Але ці комплекси не розміщені в Одесі, а тому, результат цілком передбачуваний”, – підкреслив експерт.

Також були застосовані П-800 “Онікс” і Х-59, причому останні, швидше за все, запускали як відволікаючу ціль для розкриття ППО, для подальшого удару за місцем розташування комплексів. Плюс 35 безпілотників Shahed-136.

За словами військового оглядача, зараз головною проблемою залишається неможливість перехоплення складних цілей типу Х-22.

“Це вкотре порушує питання закриття повітряного простору сучасними засобами ППО, передача яких проходить дуже повільно. Одеса не прифронтове місто, як Запоріжжя, Херсон чи Харків, а, в певному сенсі, тилове. Проте проблематика ППО тут стоїть не менше гостро, тим більше, що розв’язання проблематики вище озвучених міст це не ППО, а частково контрбатарейна боротьба, частково – демілітаризована зона в рф, – заявив Олександр Коваленко.

Також експерт зазначив, що окупанти перестали використовувати ракети Х-101/555, що може бути ознакою нової тактики накопичення БК у росіян.

атака на Одесу та Одеську область, наслідки