Українців терміново попередили, гроші з карток зникають: що пишуть у повідомленнях, після яких списують кошти

Події

В обох випадках мета зловмисників полягає в отриманні конфіденційних банківських даних, таких як тризначний номер на обігу банківської картки.

Україна спостерігає активізацію шахраїв, які намагаються обманом отримати доступ до особистих даних громадян, пропонуючи їм неправдиву допомогу у складних ситуаціях або повідомляючи про неіснуюче нарахування грошової допомоги. Про це розповіли у Міністерстві соціальної політики та додали, що аферисти пишуть у повідомленнях, після яких зникають кошти.politeka.net

У обох випадках мета зловмисників полягає в отриманні конфіденційних банківських даних, таких як тризначний номер на обороті банківської картки, пін-код, паролі до інтернет-банкінгу, а також коди банків та мобільних операторів.

Додатково, шахраї пропонують неправдиву допомогу та спробують дізнатися паролі до електронної пошти, облікові записи у соціальних мережах та інші особисті дані. Важливо усвідомлювати ці загрози і не розголошувати свої банківські дані нікому.

Щодо другого методу, коли повідомляється про неіснуюче нарахування грошової допомоги, рекомендується утримуватися від переходу за посиланнями від невідомих або сумнівних джерел. Особливо важливо уникати введення платіжних реквізитів на сторінках, на які вони ведуть.

Третій спосіб включає перевірку того, чи використовуєте ви офіційний додаток свого банку. Загалом, для перевірки посилань та веб-сайтів можна скористатися сервісом CheckMyLink.

Щодо четвертого методу, варто звертати увагу на формулювання повідомлень, в яких шахраї просять надати особисті дані. Наприклад, у “сповіщеннях” про нарахування грошової допомоги вони завжди наголошують, що для зарахування коштів на рахунок потрібен пін-код або пароль від інтернет-банкінгу, хоча насправді ці дані не потрібні для таких операцій.