Українцям безкоштовно роздадуть 5000 вагонів дров: хто може отримати

Новини

Уряд перерахував 8 прифронтовим обласним військовим адміністраціям (ОВА) 562,5 млн грн для закупівлі 250 тис. кубів паливної деревини – або 5 000 вагонів її. Дрова мають у найкоротші терміни безкоштовно роздати українцям, які проживають у цих областях.

Про це в Telegram розповіла міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона наголосила: цих дров має вистачити на 70 тис. домогосподарств.

“ОВА мають швидко закупити деревину у лісгоспів та передати домогосподарствам. Вся деревина має бути доставлена людям. Вчасно та безкоштовно”, – підкреслила вона.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль перерахував області, мешканців яких забезпечуватимуть безкоштовними дровами. Ними є:

Донецька;

Дніпропетровська;

Чернігівська;

Харківська;

Сумська;

Херсонська;

Миколаївська;

Запорізька.

Самі ж українці через загрозу масштабних відключень електроенергії скуповують павербанки, свічки, генератори тощо. Зокрема, павербанки українці почали купувати майже в 4 рази частіше, а свічки – утричі. Заплатити ж за це доведеться чимало:

свічки – 15 грн за штуку;

ліхтарі – від 300 до 600 грн;

павербанки – від 500 до 2000 грн;

генератори – від 10 000 грн до 25 000 грн;

сонячні зарядні пристрої – від 3 000 грн 4 000 грн;

сонячні панелі – від 1 000 грн до 13 000 грн;

радіоприймачі – від 700 грн до 1 000 грн.

Водночас заступник голови КМДА Петро Пантелеєв розповів, що у житлах киян майбутньої зими він буде близьким до 18-ти. Попри анонсоване владою України зниження температурного режиму у квартирах до 16 градусів.

“Річ у тім, що система централізованого теплопостачання міста спроєктована і сконструйована так, що менше певних показників давати не може. Гадаю, температура буде десь 18 градусів. Система працюватиме приблизно так, як минулого року”, – сказав Пантелеєв.

OBOZREVATEL