Українцям хочуть ввести податковий режим, простим людям доведеться звітувати за дохід: кого зачеплять нові правила

Новини

В Україні пропонують запровадити спецрежим оподаткування для 20 видів діяльності.

Україна планує впровадити спеціальний режим оподаткування для самозайнятих фізичних осіб, які надають різні послуги через онлайн-платформи. Новий податок перш за все стосуватиметься таких категорій працівників, як кур’єри, таксисти, майстри манікюру, перукарі, ремонтники, психологи і багато інших, які пропонують свої послуги через онлайн-сервіси.politeka.net

Впровадження цього податкового режиму буде здійснюватися за бажанням самозайнятих осіб. Законопроєкт №10166 вже зареєстровано у Верховній Раді.

Один із авторів цього документа, Ярослав Железняк, пояснює, що закон дозволить створити чітке регулювання для діяльності онлайн-платформ.

За цим законом, самозайняті особи отримають спрощену та автоматизовану систему обліку і сплати податків. Рівень податку складатиме 6%.

Важливою особливістю цього режиму буде відсутність необхідності реєструвати статус ФОП (фізичної особи-підприємця), наймати бухгалтера та подавати фінансову звітність. Замість цього, онлайн-платформи будуть надавати відомості про доходи самозайнятих осіб податковій службі.

“Це буде добровільною ініціативою. Іншими словами, ті, хто бажає залишитися в існуючій системі оподаткування, матимуть на це можливість”, – додає депутат.

За розрахунками автора закону, цей податковий режим надасть можливість збирати податки від понад 500 тисяч самозайнятих осіб. Законопроєкт передбачає можливість переходу на спеціальний режим оподаткування для тих, хто займається однією з 20 видів діяльності, включаючи надання послуг у сферах охорони здоров’я, перевезення пасажирів, ремонту, перекладу, догляду за домашніми тваринами, організації святкових подій, послуги догляду за дітьми і багато інших.