Українцям підсовують небезпечні продукти: в яких місцях скупатися найнадійніше

Новини

Українцям рекомендують купувати продукти харчування у великих мережах супермаркетів, оскільки там на місці можна перевірити термін придатності товарів та попросити документи виробника. Найнебезпечніше купувати товари на ринках.

Про це OBOZREVATEL розповіла декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) Лариса Баль-Прилипко. Вона зазначає, що ціни найчастіше нижчі саме на ринках, але там купувати продукти небезпечно.

“Раджу купувати продукцію в мережах. Тобто там, де ви можете висунути претензію, попросити документи виробника, де зможете повернути назад продукцію і де ваше здоров’я буде в безпеці. Звичайно, дуже часто є така думка: “От піду на базарчик, куплю яєць домашніх, молока домашнього, м’яса”, але за цим наразі криється дуже велика небезпека, тому що ми не знаємо, що в тій продукції. Ми не знаємо, за скільки ті яйця хазяєчка збирала. Може, в неї 5 курочок є, і вона збирає 2 місяці”, – пояснює фахівчиня.

Водночас у магазинах ви можете перевірити терміни придатності тих же курячих яєць чи інших продуктів. Навіть якщо в супермаркеті яйця продаються не в упаковці, то в мережі є накладні документи.

“На базарі ви купили щось, і неякісний продукт – це ваші втрачені гроші. Але якби тільки гроші, бо буває ж і небезпека, оскільки якщо продукція прострочена чи неякісна, то може бути дуже велика шкода здоров’ю. Те саме стосується м’яса. Антисанітарія на наших ринках вражає, тому що немає тих рукавичок, немає умов, стелажів, все на повітрі, машини їздять”, – додала Баль-Прилипко.

Якщо і скуплятися на ринку, зазначає експертка, то тільки на тому, де є лабораторія, де все перевіряється та виписуються сертифікати щодо якості товару.