Українцям після нової реформи роздадуть гроші “на руки”: на що можна буде витратити

Новини

Реформу монетизації пільг завершено, почали діяти інші правила, які обов’язково треба знати багатьом українцям. Так, як пише Politeka.net посиланням на Мінреінтеграції, тепер пільги на оплату житлово-комунальних послуг їх одержувачам надаються виключно у грошовій готівковій формі.

«Людина відтепер може отримати «на руки» свої гроші й, зекономивши енергоресурси, витратити заощаджене на інші потреби. Очікується, що таким чином буде підвищена мотивація громадян до енергоощадження», – повідомили в міністерстві.

Додамо, що зміни стосуватимуться пільговиків, які минулого року отримували пільги у грошовій безготівковій формі. Кошти надходили на обліковий запис в АТ «Ощадбанк», звідки спрямовувалися надавачам житлово-комунальних послуг.

«Тепер виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг здійснюватиметься у грошовій готівковій формі – кошти перераховуватиме Пенсійний фонд України», – пояснюють у міністерстві.

Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення Укрпошти, де людина одержує пенсію.

пенсія, субсидія, українці, виплати

Також зазначається, що пільговикам, які не є пенсіонерами, кошти на виплату пільг перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті ПФУ в Ощадбанку. Отже, щоб одержати кошти з такого рахунку, потрібно особисто звернутися до Ощадбанку для укладення договору про відкриття банківського рахунку.

Якщо ж людина хоче отримувати кошти на рахунок в іншому банку або через відділення Укрпошти, вона має звернутися до органу ПФУ.

У Мінреінтеграції наголошують, що пільговики, які отримають пільгу у грошовій готівковій формі, зобов’язані самостійно сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги. Тобто, пояснюють і Міністерстві, «Ощадбанк» більше не адмініструватиме розрахунки пільговика з надавачами житлово-комунальних послуг як це було при наданні пільги у грошовій безготівковій формі.

Додамо, тим часо Пенсійний Фонд України повідомив, що станом на 13 лютого було профінансовано 25,6 млрд грн – на пенсійні виплати, в тому числі 6,2 млрд грн – на виплату пенсій через АТ “Укрпошта” (за повідомленням АТ “Укрпошта” станом на 12 лютого доставлено 71,0 % профінансованих сум), 19,4 млрд грн – через уповноважені банки (на рахунки пенсіонерів зараховано 100 % профінансованих сум).

Ще 5,2 млрд грн – на виплату житлових субсидій та пільг, 1602,4 млн грн – на страхові виплати, в тому числі 703,8 млн грн – на оплату лікарняних.