Українцям проведуть масштабний перерахунок пенсій: стало відомо, хто отримає найбільше

Новини

В Україні проведуть масштабний перерахунок пенсій (т.зв. осучаснення). Деталі такого підвищення не озвучують, однак у Кабміні зазначили, що підвищення становитиме близько 700 грн (так збільшиться середня пенсія з літа 2023-го).

Як йдеться у матеріалі Oboz.ua, підвищення пенсій в Україні відбудеться у січні (внаслідок підвищення прожиткового мінімуму та підвищення мінімальної зарплати), ймовірно, у березні 2023-го та у квітні 2024-го. Так, українці, які досягли віку 65 років та виконали вимоги щодо стажу, згідно із законом мають отримувати пенсію у розмірі не менше 40% мінімалки. obozrevatel.com

з 1 січня мінімальна пенсія збільшиться – з 2680 до 2840 грн;

з 1 квітня мінімальна пенсія для них збільшиться – 3200 грн.

Прожитковий мінімум (мінімальна пенсія) збільшиться з 2093 до 2361 грн. Максимальна пенсія в 10 разів вища за мінімальну. А ось розмір “осучаснення” зараз не відомий. Міністр соцполітики Оксана Жолнович зазначила, що найбільше підвищення буде для тих, хто отримав пенсію давно. Воно може не торкнутися тих, хто одержав виплату не більше трьох років тому.

Справа в тому, що чим давніше призначено пенсію, тим більше вона застаріла через зростання середньої зарплати по країні. Завдяки осучасненню розмір виплат планують вирівняти. Використовують бальну систему. Щомісяця стажу порівнюватимуть із середньою зарплатою по країні та даватимуть бал. Від суми балів залежатиме розмір підвищення пенсії.