Уникайте минулого, інакше бути біді: 9 жовтня велике церковне свято, що заборонено робити

Новини

Традиції та заборони цього дня

Сьогодні, 9 жовтня, в православному календарі – день пам’яті апостола Якова Алфієвого. Він народився в місті Капернаум (територія сучасного Ізраїлю). Був одним з найближчих учнів Ісуса Христа. Церква припускає, що він також був братом апостола Юди Якового, якого ще називали Тадеєм. Існує дуже мало відомостей про життя апостола Якова. Достепенно відомо тільки про велику кількість місіонерських проповідей. Існують церковні перекази, за якими він проповідував на території Юдеї, в Сирії та навіть заснував апостольську катедру в Тель-Батнані (сучасне місто Суруч в Туреччині), де і помер.

Також, 9 жовтня церква згадує Преподобного Андроніка і дружину його Афанасію. Жило подружжя в Антіохії в V столітті. Святий Андронік був ремісником. Свій заробіток він ділив на три частини, одну частину віддавав у церкву, другу — бідним, а третю залишав для своєї родини.

Коли Господь забрав їх дітей до себе, подружжя вирішило кардинально змінити своє життя та служити вірі в Христа, допомагати бідним та хворим. Згодом вони поїхали до Александрії, та все служили Господу в різних місцях. Зустрілися тільки через 12 років, проте Андронік не впізнав дружини, бо вона ховалася під виглядом чоловіка. Колишнє подружжя жили в одній келії, але багато років зберігати мовчання. І лише після смерті Афанасії залишилася її записка, в якій і було розгадано таємницю. А невдовзі помер і сам Андронік.

Наші предки вірили, що цього дня не варто виконувати тяжку фізичну роботу, бо можна травмуватися. Під забороною згадування минулого, особливо поганого, бо можна накликати біду.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

випав сніг — весь рік пройде вдало;

довго чути лисицю — чекайте на зміну погоди;

на вулиці мороз, але кріт викидає свіжу землю — йде швидке потепління.

Іменини сьогодні святкують Олександр, Афанасій, Володимир, Вольдемар, Дмитро, Іван, Микола, Тихон, Ян.