Усім, хто має вдома пластикові вікна, потрібно про це знати! Є всього 2 речі, про які “забувають” сказати установники

Новини

Є всього 2 речі, про які «забувають» сказати установники.

Пам’ятаєте, як раніше, з настанням холодом, нам доводилося обклеювати вікна паперовими смужками, а стики затикати поролоном? На щастя, це клопітне заняття можна залишити далеко в минулому, встановивши пластикові вікна. Але найчастіше установники, зробивши головну справу, забувають повідомити щасливих власників нових вікон про дві важливі речі.

1. Необхідно регулярно змащувати маслом усі рухомі деталі фурнітури. Процедуру варто повторювати 1-2 рази на рік, заливаючи звичайну олію.

2. При зміні сезонів вікна слід переводити в літній та зимовий режим.

Як відрегулювати пластикові вікна?

Багато сучасних конструкцій можна відрегулювати. Щоб перевірити, чи переводиться фурнітура в інший режим, досить поглянути на спеціальні ексцентрики (цапфи), розташовані на бічній поверхні стулки.

Фурнітура перекладається за допомогою спеціальних ексцентриків (цапф), розташованих збоку стулки. Якщо на ексцентриках є отвори для шестигранного ключа, зірочки, викрутки або ексцентрик має овальну форму, цей вид фурнітури, швидше за все, має можливість переведення в літній або зимовий режим. Але можливість перемикання краще уточнювати ще до встановлення вікон. Щоб переключити режим вікна, просто поверніть за допомогою відповідного інструменту всі цапфи на стулці (чим більше розмір вікна, тим більше їх кількість) у потрібне положення.

Якщо стулка постійно знаходиться в зимовому режимі, це веде до додаткового навантаження на гумку ущільнювача, і вона швидше зношується. Легко можна перевірити режим вікна самостійно. Затисніть стулкою звичайний аркуш паперу: якщо його легко вийняти, вікно знаходиться в літньому режимі.