В деяких українців просять повернути 6500 гривень: адвокат пояснив правомірність такого рішення

Новини

Міністерство економіки повідомило, що гроші були вчителям неправомірно.

Міністерство освіти, як повідомив журналіст Влад Сидоренко, вимагає повернути 6500 грн, які були видані для підтримки після початку повномаштабної війни. today.politeka.net

Йдеться про українців, що працюють в бюджетній сфері, чи в державному управлінні.

Міносвіти аргументує це тим, що таке рішення дозволить спрямувати повернені кошти для потреб суб’єктів нацбезпеки та оборони в умовах воєнного стану.

Повідомляється, що гроші потрібно надіслати на спеціальний рахунок Міністерства економіки, а у разі, якщо переведена сума буде менша 6500 грн – Мінекономіки «буде змушене звернутись до суду».

Адвокат прокоментував таку заяву МОЗ і додав, що фактично у держави і державних органів відсутні підстави, уповноваження й можливості через суд стягнути ці виплати.

“Тут уже виникає ситуація, коли все залежить виключно від самої особи. Тому що через суд це зробити не можна, адже пропущені терміни, і та стаття, на яку вони посилаються, не передбачає стягнення виплат.

Є відповідна судова практика, і навіть Велика Палата Верховного Суду України прямо говорить, що в разі, якщо держава помилилася і особа нічого не робила для введення в оману, та стаття, на яку посилаються безпосередньо при поверненні, фактично не дає змогу державі повернути кошти назад”, – повідомив адвокат.