В НАТО заявили, що питання щодо членства України в Альянсі вже остаточно вирішене

Новини

Перед вступом до військового блоку Збройні сили України мають досягти стандартів НАТО.

Україна є одним із найважливіших партнерів НАТО і неодмінно стане одним із членів Альянсу, це питання вже вирішене. tsn.ua

Про це заявила помічниця генерального секретаря НАТО з публічної політики Байба Браже, повідомляє ЄП.

Вона зазначила, що наразі Альянс співпрацює з Україною в питанні взаємосумісності військ. Збройні сили України повинні досягти стандартів НАТО, поки військові надають допомогу.

“Рішення про те, що Україна буде членом НАТО в майбутньому, вже є, воно було ухвалене ще 2008 року в Бухаресті. Тоді лідери погодилися, що Україна має цю перспективу”, – зазначила Браже.

Вона заявила, що наразі ключова частина співпраці Києва та Альянсу полягає в тому, щоб Україна перемогла у війні та відстояла свою незалежність.

“Зараз, під час війни, для вас важливо бачити перспективу – і я з цим повністю згодна”, – наголосила Браже.

“Що ж стосується Вільнюса (липневого саміту НАТО – Ред.), то майбутнє рішення лідерів, а також формат відносин (з Україною – Ред.), який вони оберуть – це вже не буде рішенням про те, чи буде Україна членом НАТО. Адже Україна точно буде членом Альянсу, це вже вирішене питання. Натомість рішення буде про те, як перемогти та як посилити практичні й політичні відносини з Альянсом зараз”, – сказала Браже.

Крім того, вона заявила, що Україна отримає “дуже позитивний” сигнал від НАТО на саміті у Вільнюсі.

“Хтозна, чи буде там саме та термінологія, якої прагне та чи інша людина, – але я не бачу підстав сумніватися у прихильності НАТО та лідерів до України”, – додала вона.