В Україні готують часткове скорочення зарплат бюджетникам – гроші віддадуть на виплати військовослужбовцям

Новини

В Україні планується скорочення зарплат бюджетникам. При цьому заощаджені кошти спрямують на виплати військовослужбовцям. Скорочення торкнеться не всіх заробітків бюджетників, а лише частини з них, які перевищують певний ліміт. Таку норму передбачено законопроектом №9159, яким пропонуються зміни до закону “Про Державний бюджет України на 2023 рік”, повідомляє sud.ua, передають Патріоти України.

Зокрема, законопроект передбачає підвищення виплат військовослужбовцям та членам їхніх сімей за рахунок скорочення зарплат бюджетникам, які одержують високі щомісячні виплати. Ініціатори закону пропонують обмежити їм виплати десятьма мінімальними зарплатами. А оскільки сьогодні мінімалка в Україні становить 6700 гривень, то, відповідно, їхня зарплата має бути не вищою за 67 000 гривень на місяць.

Та оскільки більшості бюджетників (і не бюджетників також) така зарплата і не снилася, то обмеження можуть торкнутися лише вузького кола висопоставлених посадовців. Зокрема, йдеться про високопосадовців та службовців органів місцевого самоврядування, а також про прокурорів, суддів усіх рівнів судової влади, включаючи і суддів КСУ, членів Вищої ради правосуддя та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. До цього ж списку включили працівників Нацбанку, членів наглядових рад державних підприємств, а також самих народних депутатів.

У законопроекті пропонують ухвалити таке обмеження до закінчення дії військового стану, включаючи місяць, у якому його буде завершено.

На деякі виплати це обмеження все ж таки не поширюється

Йдеться про виплату лікарняних, а також допомоги на оздоровлення та відпускні. Тому все ж таки в деяких випадках можливі виплати понад 67 тисяч гривень. При цьому всі заощаджені гроші підуть на підвищення виплат військовослужбовцям, а також їхнім родинам