В Україні хочуть скасувати низку податків: Які покупки звільнять від сплати ПДВ

Новини

В Україні незабаром можуть звільнити від податку на додану вартість та ввізного мита генератори, акумулятори та інтернет-термінали супутникового зв’язку Starlink як для бізнесу, так і для звичайних громадян. Таким чином, українці зможуть замовити ці товари поштою та сплатити лише за доставку. Це значно заощадить їхні витрати, якщо народні депутати проголосують за відповідний законопроект, передають Патріоти України.

Податковий комітет ВРУ одноголосно підтримав до другого читання законопроекти Дмитра Разумкова №8196/8197 щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України.

Щодо генераторів, то їх ввезення в Україну вже спростили. На час дії військового стану генератори та інші енергоприлади можна ввозити без декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам. Якщо обсяг викиду вуглекислого газу (СО2) генератора не перевищує 500 тонн на рік, громадяни також звільняються від сплати екоподатку за енергоприлад.

У новому законопроекті планується закріпити норму щодо зберігання до 2000 літрів палива для генераторів без ліцензій на час воєнного стану та скасувати дозволи на зберігання цього палива. Також планується звільнити від ПДВ та мита генератори, акумулятори та Starlink, що завозяться з-за кордону. Дані законопроекти народні депутати ухвалять у другому читанні вже цього тижня