В Україні незабаром проведуть масштабний перерахунок пенсій: дати та розміри

Новини

В Україні менш ніж через два місяці підвищать пенсії для трьох категорій. Ідеться про тих, хто отримує мінімальну і максимальну виплату, а також доплати за наднормативний стаж. Крім того, орієнтовно у березні 2024-го також відбудеться “осучаснення” пенсій.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. В Україні сотні тисяч пенсіонерів отримують виплати, розмір яких наближається до мінімальної. Нині це 2093 грн, а з нового року – 2361 грн. Мінімальну пенсію отримують українці, які мають невеликий стаж або мали невисоку офіційну зарплату.

Тих, хто отримує надбавку до пенсії за стаж. В Україні чинне законодавство передбачає надбавку за кожен місяць роботи наднормативного стажу. Норма для жінок становить 30 років стажу, а для чоловіків – 35. За кожен додатковий рік стажу пенсію збільшують на 1% прожиткового мінімуму. Нині це 20,93 грн, а з наступного року – 23,61 грн.

Тих, хто отримує максимальну пенсію. Найбільшу надбавку отримають ті українці, які вийшли на заслужений відпочинок за особливими правилами. Найчастіше це військові, ті українці, котрі отримували високі білі зарплати. Максимальний розмір пенсії становить 10 прожиткових мінімумів. Нині це 20 930 грн, а з нового року – 23 610 грн.