В Україні переписали правила наслідування: Кабмін встановив терміни

Новини

В Україні повернули старі правила ухвалення спадщини. Родичі померлих знову мають подати заяву про набуття права спадкування протягом шести місяців.

До цього з початку повномасштабної війни термін було збільшено до десяти місяців. Рішення про повернення колишніх вимог прописано у постанові Кабінету міністрів №469obozrevatel.com

При цьому під час дії воєнного стану, як і раніше, можна звернутися до будь-якого нотаріуса, останнє місце проживання померлого не має значення. Єдина умова – нотаріус має працювати на підконтрольній Україні території.

Спадкування, як і раніше, може відбуватися за заповітом, якщо воно було написане та завірене належним чином. Щоби заповіт вважався дійсним, він має бути складений у нотаріуса. Проте є винятки: також заповіт може запевнити головний лікар лікарні, командир військового формування або представник місцевого самоврядування.

У разі відсутності заповіту чи його недійсності успадкування відбувається відповідно до законодавчих норм. У них визначено п’ять черг наслідування. До першої належать діти, батьки та чоловік/дружина.

Кожен спадкоємець може прийняти спадок або відмовитися від нього. У спадок не можна отримати:

особисті немайнові права (наприклад, авторство на книгу чи комп’ютерну програму);

право на аліменти, пенсію, допомогу або інші подібні виплати;

право на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я;

право на участь у юридичних особах та право членства у громадських організаціях, політичних партіях.