В Україні проведуть індексацію пенсій: кому збільшать виплати на кілька тисяч гривень

Новини

В Україні у 2024 році передбачено індексацію пенсій. Стало відомо, хто може розраховувати на найбільше підвищення виплат.

В Україні проведуть індексацію пенсій: кому збільшать виплати на кілька тисяч гривень – today.ua

Йдеться про пенсіонерів, які отримували мінімальні та максимальні пенсії, а також надбавки за понаднормовий страховий стаж. Це люди, які виконали умови за стажем та досягли 65-річчя. Індексацію передбачено для мільйонів пенсіонерів. Розмір збільшення до пенсії залежить від умов, на яких українці вийшли на заслужений відпочинок.

Ті, хто отримує мінімальну пенсію, одержать підвищення з 2093 до 2361 грн. Пенсіонери з максимальними пенсіями, яким нарахували 20 930 грн, можуть розраховувати на більш суттєве збільшення. Новий розмір їхньої виплати становитиме 23 160 грн.

Пенсіонери, які накопичили понаднормовий стаж, отримають за кожен додатковий відпрацьований рік доплату у розмірі 1% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Її збільшать із 20,9 до 23,6 грн. Нагадаємо, що у жінок має бути 30 років страхового стажу, а у чоловіків – 35 років.

Українці, які мають достатній стаж і при цьому досягли 65-річчя, мають отримувати не менше 40% від мінімальної зарплати. Вона зросте з 6700 до 7100 грн. Таким чином, пенсії вказаної категорії пенсіонерів збільшаться з 2680 до 2840 грн.

У кого можуть забрати половину пенсії
Пенсіонери можуть втратити частину виплат – від 20 до 50%. Це стосується громадян, які є боржниками за кредитами, аліментами, штрафами тощо. ПФУ може знизити розмір їх виплат для погашення заборгованості відповідно до судових рішень.

В Україні проведуть індексацію пенсій: кому збільшать виплати на кілька тисяч гривень

Так, половину пенсій можуть забрати для виплати:

шкоди внаслідок розкрадання майна підприємств, організацій та установ;
шкоди, заподіяної здоров’ю, або спричиненої інвалідності;
аліментів;
сум, які були переплачені із зарплати відповідно до закону.
20% можуть вирахувати для виплати інших видів стягнень.

Джерело.