В Україні в плановому режимі відключатимуть електроенергію: відомо кого зачепить

Події

Протягом поточного тижня (почався 13 листопада) в Україні проводитимуться планові відключення електроенергії (тобто, заплановані раніше і не викликані, наприклад, російськими обстрілами) – зокрема, у Рівному. Причина – виконання робіт з обслуговування електричних мереж.

Про це повідомили у Рівненській міськраді. Там наголосили: виконання робіт – планове. Спрямовані вони на підвищення надійності електропостачання. З адресами проведення робіт можна ознайомитись тут.

“Планові відключення світла у Рівному. Впродовж цього тижня будуть виконуватися роботи з обслуговування електричних мереж спрямовані на підвищення надійності електропостачання та покращення якості обслуговування споживачів”, – йдеться у повідомленні.

Раніше мешканцям деяких районів Києва відключали тепло та гарячу воду. До того ж позапланово – аби підвищити надійність теплопостачання під час проходження опалювального сезону.

“Фахівці “Київтеплоенерго” приступили до технічних робіт на теплоджерелі, що забезпечує теплом частину Печерського, Голосіївського, Солом’янського та Дніпровського районів. На період ремонтних робіт постачання опалення та гарячої води припинено”, – йшлося у повідомленні Київської міської державної адміністрації.

Загалом же нині, за даними Укренерго, через бойові дії та з інших причин без світла залишається 452 населені пункти. Так, через обстріли є пошкодження в мережах у:

  • Донецькій;
  • Запорізькій;
  • Харківській;
  • Херсонській;
  • Чернігівській областях.

Українців уже попередили, що зима 2023-2024 років може стати найважчою за всю незалежність країни. Адже якщо Росія відновить масштабний обстріл енергоінфраструктури, уникнути масових відключень електрики не вдасться.

“Ми готуємося до найжахливішої зими в історії. Тому ми заплющимо очі, якщо не отримаємо Taurus [ракети великої дальності. – Ред.], але отримаємо системи ППО. Ми намагаємося захистити наші електростанції якнайкраще. Але росіяни вчаться. Вони ще раз перевірять нашу витривалість своїми ракетами”, – визнав глава МЗС країни Дмитро Кулеба.

Зі свого боку, в Міненерго зазначили: без атак РФ на об’єкти енергетичної інфраструктури вводити графіки відключення струму не будуть. Тобто в такому разі навіть за всіх складнощів без світла українців не залишать.

А складнощі з генерацією струму можуть виникнути навіть без активних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури з боку РФ. Річ у тім, що з похолоданням споживання електроенергії зростає – і дефіцит генерації може виникнути за температури повітря мінус 10 градусів.

Утім, вихід із цієї ситуації є. Зокрема, в період пікових навантажень нестачу струму можна компенсувати імпортом.