В Україні запровадили нову виплату: кому щомісячно платитимуть по 20 тис. грн

Новини

В Україні з 1 січня 2023 року щомісяця виплачуватимуть допомогу тим, кому присвоєно звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка”, лицарям ордена “Богдана Хмельницького та кавалерам ордена “За мужність”. Розмір виплати змінюватиметься разом із мінімалкою.

Крім того, щомісячну виплату отримають сім’ї померлих чи нагороджених посмертно. OBOZREVATEL

Так, як повідомила у своєму Telegram-каналі заступниця міністра оборони Ганна Маляр, українцям, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, виплачуватимуть 20 100 грн. Крім того, надаватимуть виплати:

у розмірі двох мінімальних заробітних плат – лицарям ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (13 400 грн);

у розмірі однієї мінімальної заробітної плати – кавалерам ордену “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) (6700 грн).

Також встановлюється щомісячна виплата грошової допомоги у розмірах від трьох до однієї (з розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної заробітної плати членам сімей померлих чи нагороджених посмертно осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, лицарів ордена “Богдана” Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі) та кавалерів ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери).

Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року мінімальна заробітна плата становить 6700 грн, а прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2684 грн.