В Україні змінилася ситуація з подачею електрики: у яких областях за якими схемами вимикатимуть

Новини

Ситуація в енергетиці України після останніх ударів російської армії трохи покращала, але залишається критичною. Так було в енергосистемі країни зберігається значний дефіцит потужності. У той же час є певні обмеження в системі передачі електроенергії. Про це повідомляють у ДПЕК.

Найбільш складна ситуація зі світлом залишається в центральному регіоні України, зокрема у Києві та Київській області, де через нещодавні російські обстріли застосовані екстрені відключення. У Білій Церкві, Василькові, Фастові енергетикам вдалося вийти на графік відключень 4/4. Подібний графік і у районі Вишгороду. Найскладніша ситуація у Бучанському, Броварському та частково Бориспільському районах. Там громади загоєні, але через масштабні ушкодження світло їм подають на 2-4 години, а вимикають на 6-10 годин.

Гендиректор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що стан енергосистеми у Києві продовжує бути критичним, але ситуація дещо посунулася.

“Завдяки старанням енергетиків навантаження на мережу вдалося перерозподілити. Тепер Оболонь, Куренівка та Борщагівка перебувають орієнтовно в таких самих умовах, як і решта міст. Також усім нам сприяє і тепла погода”, – зазначив він.

Ситуація щодо областей

В Одесі та Миколаївській області працюють графіки відключень. При цьому графіки планових відключень у Миколаєві чітко дотримуються.

У “Тернопільобленерго” опублікували нові графіки відключень із 26 грудня. Гарантовану електроенергію подаватимуть протягом 6 годин на добу.

Дніпропетровська область повернулася до графіків. У регіоні діють три черги. Дві – з електрикою, одну – знеструмлюють. Енергетики намагатимуться, щоб будинки були зі світлом 5 годин, без нього – 4 години. Але у разі дефіциту потужності будуть більш тривалі відключення.

Також графіки було запроваджено у Кіровоградській та Чернігівській областях.

У Полтавській області планується дотримуватись графіку відключення. “На 24 грудня НЕК “Укренерго” довело ліміт за потужністю у Полтавській області: з 00:00 до 7:00 – 418 МВт, з 07:00 до 24:00- 488 МВт. Для порівняння: 24 грудня 2021 року максимальна потужність становила 893 МВт”, – повідомили у компанії “Полтаваобленерго”.

В Одесі запровадили нові – триколірні – графіки відключень. Такі графіки вже діяли у Києві до останньої ракетної атаки росіян.

Білий колір на графіку: світло є, і зараз воно гарантоване.

Сірий колір на графіку: у цей час гарантовано не буде світла.

Світло-сірий колір на графіку: можливі відключення, якщо дисбаланс в енергосистемі збільшуватиметься.

У Черкаській та Сумській областях діють графіки погодинних відключень. Також графіки було запроваджено і у Львівській області.