В Україні змінять умови декретної відпустки: замість матері доглядати за дитиною зможе батько

Новини

В Україні планують змінити умови отримання декретної відпустки. Батько отримає рівні права з матір’ю та зможе користуватись декретною відпусткою.

Про це йдеться в законопроєкті №9018, який підтримав профільний комітет Раді. Документом передбачається зрівняння прав батьків та матерів на відпустки в законодавстві. Це дозволить значно наблизитися до принципів гендерної рівності та соціальної справедливості.

Серед нововведень

:надати визначення поняттям “одинока матір”, “одинокий батько”;

забезпечити надання за бажанням матері, батька дитини відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Така відпустка може бути використана батьками одночасно, при цьому з загального трирічного строку, тривалість одночасного перебування у відпустці обох батьків не може бути більшою 4 місяців;

встановити, якщо дитина потребує домашнього догляду, матері, батьку дитини в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, зазначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною восьмирічного віку.

Автори документа зазначають, що прийняття проекту закону забезпечить підтримку сім’ї, формування відповідального материнства та батьківства, а також рівні права та обов’язки матері та батька щодо отримання соціальних відпусток. Головний автор – народний депутат Олександр Юрченко (“Слуга народу”).