В українців можуть забрати частину пенсії: у кого і скільки

Події

В Україні згідно із законом можуть урізати частину пенсії, а кошти спрямувати на погашення заборгованості чи виконання зобов’язань. Забрати можуть до 50% виплати.

Про це повідомляє видання “На пенсії”. Вирахування з пенсій можуть проводитися на підставі судових рішень, ухвал, постанов та вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших документів. obozrevatel.com

Розмір відрахування з пенсії обчислюється із суми, що належить пенсіонеру до виплати, – повідомляють фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Так, із пенсії може бути відраховано не більше 50% її розміру:

на утримання членів сім’ї (аліменти);

на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств та організацій;

на відшкодування пенсіонером збитків, завданих каліцтвом або іншим заподіянням шкоди здоров’ю, а також у зв’язку зі смертю потерпілого;

на повернення отриманих зайвих сум заробітної плати у передбачених законом випадках.

В інших видах стягнень може бути відраховано трохи більше 20% пенсії. Зазначимо, при цьому також очікується підвищення пенсій у 2023-му.

У бюджеті на 2023 рік Кабмін урізав усю соціалку: в умовах дефіциту коштів відмовилися і від індексації пенсій, і підвищення мінімалки. Єдине підвищення пенсій, яке має відбутися, – щорічне осучаснення.

Його запровадили ще 2017 року. Один із авторів “осучаснення” ексміністр соцполітики Андрій Рева розповідає OBOZREVATEL: ідея такого механізму полягала в тому, щоб підвищувати пенсії навіть в умовах нульової інфляції (раніше виплати підвищували лише на рівень зростання цін). Залежність від інфляції у формулі осучаснення залишилася. Завдяки цьому, за розрахунками Реви, у 2024-му пенсії підвищать на 24%.