В Україну прибула сучасна система ППО SAMP/T від Італії та Франції – La Stampa

Новини

Україна отримала сучасну систему протиповітряної та протиракетної оборони дальньої дії SAMP/T, яку обіцяли разом передати Франція та Італія. Для обслуговування цього зенітного ракетного комплексу буде залучено 20 спеціалістів.

Про це повідомило італійське видання La Stampa.

“В Україну прибув французько-італійський зенітно-ракетний комплекс, його обслуговуванням займатимуться 20 місцевих фахівців”, – йдеться в повідомленні.

Попри те, що раніше у ЗМІ з’являлась інформація про можливу затримку у передачі Україні ЗРК SAMP-T, сучасна система ППО вже знаходиться в нашій країні.

Пані прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні у лютому підтвердила відправку Україні систем SAMP-T разом із Францією.

Нагадаємо, що систему протиповітряної оборони SAMP/T обіцяли доставити в Україну навесні 2023 року.

В Україну прибула сучасна система ППО SAMP/T від Італії та Франції – La Stampa

ЗРК SAMP/T це наземний зенітний ракетний комплекс класу “земля-повітря” середнього радіусу дії, відомий також під назвою Mamba. Він призначений для захисту території від повітряних загроз таких, як безпілотники, літаки, гелікоптери або крилаті ракети, а також від балістичних ракет. SAMP/T є єдиним європейським ЗРК із протибалістичною здатністю.

Це спільний франко-італійський проєкт – ЗРК розроблено і виготовляється європейським консорціумом Eurosam, утвореним ракетними компаніями MBDA Italy і MBDA France, а також французькою оборонною компанією Thales.

Зенітний ракетний комплекс SAMP/T складається з радіолокаційного модуля виявлення та відстежування цілей Arabel з можливістю ідентифікації “свій – чужий”, а також з пускових установок (від однієї до шести в батареї), кожна з яких містить 8 протиракет Aster 30. Пускові установки базуються на автомобільному шасі Astra/Iveco або Renault-TRM-10000 (колісна формула 8х8). Також у комплекс входять модуль перезаряджання пускових установок ракетами, модуль генерації електроенергії і модуль технічного обслуговування та ремонту.

Заявлена робоча дальність системи становить від 3 км до 100 км для аеродинамічних цілей (літаки, гелікоптери, крилаті ракети, безпілотники) і до 35 км для цілей, які летять по балістичній траєкторії (балістичні ракети). Висота знищення цілей при цьому сягає до 25 км.

Важливими перевагами SAMP/T є мобільність і багатоканальність. Пускові установки можна розгортати на відстані до 10 км від командного пункту, а один ЗРК може одночасно відстежувати і відстрілювати до 16 цілей. Водночас усі 8 ракет Aster-30, які містяться в одній пусковій установці, можуть бути відстріляні одним залпом за 10 секунд.

До всього SAMP/T є абсолютно цифровим комплексом. Як повідомлялось вище, для його обслуговування буде залучено 20 осіб. Для порівняння, у Patriot кількісний особовий склад розрахунку батареї становить 90 осіб.