“Вам дзвонять із банку”: шахраї розвели українців на гроші, подробиці схеми

Новини

На Харківщині будуть судити учасників злочинної групи за вчинення телефонного шахрайства. Зловмисники використовували шахрайські методи, телефонуючи громадянам від імені банківських працівників.

Про це більш детально розповіли в прес-службі Нацполіції України.today.politeka.net

Харківщина - учасники злочинної групи

Правопорушники телефонували громадянам від імені працівників банків та казали: “Вам телефонують із банку”. Під приводом “захисту рахунку” вони отримували конфіденційну інформацію про банківські картки, таку як номер, CVV-код, PIN-код та термін дії. За допомогою цих даних злочинці привласнювали гроші з рахунків потерпілих.

В березні цього року правоохоронці провели обшуки в оселях підозрюваних і вилучили мобільні телефони, 25 банківських карток, понад 100 сім-карт та гроші. Фігурантам оголосили про підозру за статтею 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство).

Досудове розслідування завершилося під керівництвом прокуратури Харківської області, і обвинувальний акт направлено до суду. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Харківщина - учасники злочинної групи

У виявленні та припиненні діяльності злочинців допомогли співробітники служби безпеки оператора мобільного зв’язку ПрАТ “ВФ Україна”.

Кіберполіція рекомендує уникати надання стороннім особам даних банківських карток, зокрема CVV-коду, терміну дії картки та кодів з SMS від банку чи оператора зв’язку. Варто пам’ятати, що справжній працівник банку ніколи не запитує таку інформацію у клієнтів.