“Варіантів відмовитись у Путіна немає”: дипломат пояснив, яку долю Сі Цзіньпін готує росії

Новини

Таку думку, як пише Politeka.net, висловив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За словами Клімкіна, лідер Кремля Путін тепер для Заходу злочинець і ордер на його арешт вже не можна відкликати або переграти.

«Йти до Китаю і фактично в його зону впливу під керівництвом того, хто отримав виклик в Гаагу, російські еліти точно не підписувалися. Китайські авторки та інші товари та й юань як основна валюта (вже росіянам активно пропонують приватні депозити в юанях) означають початок “китаїзації” Росії. Сі приїде з пропозиціями спільних проєктів у сферах видобутку ресурсів та інфраструктури. Варіантів відмовитися в Путіна немає, хоча поторгуватися, звісно, може», – припускає Клімкін.

Дипломат також висловив впевненість, що якщо так піде, Росія поступово стане для Китаю тим, чим для росії є білорусь.

«Хоча і Білорусь після візиту Лукашенка в Пекін Путіну з”їсти буде складніше, – зазначив екс-міністр, додавши, що Китай завжди дбає тільки про себе і послаблення Росії для нього дуже вигідне.

Це, впевнений Клімкін, дозволяє отримати опосередкований контроль над РФ.

«Поки що. Багато хто в Росії і так замислюється над цим сценарієм, а після ордеру на арешт Путіна почне дуже серйозно думати. Російським елітам є, що втрачати і скоро може бути пізно», – впевнений Клімкін.

Нагадаємо, голова КНР Сі Цзіньпін відвідає росію з державним візитом 20-22 березня.